Ta strona korzysta z ciasteczek Google oraz technologii Local Storage aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wyrażam zgodę

Arkadia-Med ul. 3-go Maja 22/1 Katowice

ban2
ban3
ban1
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ban2_mobi
ban3_mobi
ban1_mobi
previous arrow
next arrow

Terapia detoksykacyjna (detoks) - Centrum Medycyny Funkcjonalnej ARKADIA-MED

Terapia detoksykacyjna jest niezbędna do oczyszczenia tkanek ze związków narkotycznych, alkoholu oraz jego metabolitów. W tym celu stosuje się różne leki, w szpitalu praktykuje się sprzętowe metody detoksykacji organizmu. Dzięki temu możliwe jest złagodzenie zespołu odstawienia, przygotowanie pacjenta do dalszego leczenia.

WSKAZANIA DO TERAPII DETOKSYKACYJNEJ

konieczność nagłego wytrzeźwienia po pojedynczym epizodzie nadużywania alkoholu.
przygotowanie do neuromodulacji(NMT) lub terapii odwykowej. Po długim okresie picia przerwa między detoksykacją a kodowaniem leków powinna wynosić co najmniej 10-14 dni, ESA zaleca okres szpitalnego pobytu na oddziałach detoksykacji-21 dzień!!!. W niektórych przypadkach (w szczególności po stosunkowo krótkim ciągu, zadowalającym stanie zdrowia osoby i braku przeciwwskazań) neuromodulacja i psychoterapia jest wskazana natychmiast po detoksykacji organizmu.

długi ciąg alkoholowy. W przypadku braku zależności lub w początkowych stadiach choroby, gdy stężenie alkoholu we krwi zbliża się do wartości granicznych, „włącza się” rodzaj reakcji ochronnej: silne wymioty, senność itp., lecz w późniejszych stadiach uzależnienia istnieje realne niebezpieczeństwo ciężkiego odurzenia, zwłaszcza w stanie abstynencji jeśli osoba nie jest szczególnie wymagająca pod względem jakości spożywanego alkoholu. Jedynym sposobem na bezpieczne „wyjście” z tego stanu jest kompleksowy detoks. Niezależne próby nagłego zaprzestania picia obarczone są powikłaniami ze strony psychiki (psychoza, majaczenie), układu sercowo-naczyniowego (ciężkie nadciśnienie, ryzyko zawału serca, udaru), wątroby, nerek.
-początkowy etap walki z uzależnieniem.
-ciężkie objawy zespołu abstynencyjnego.

STOSOWANIE LEKÓW

Substytuty osocza, roztwory soli. Średnio objętość wstrzykiwanych środków infuzyjnych wynosi do 50 ml / kg. Aby wykluczyć niepożądane reakcje, monitorowane jest ciśnienie krwi i diureza. W szpitalu dodatkowo sprawdzane są parametry równowagi kwasowo-zasadowej, wodno-elektrolitowej oraz średnia objętość erytrocytów. W razie potrzeby dostosowuje się liczbę wstrzykiwanych roztworów i szybkość wlewu.

Diuretyki. Zwykle zwiększenie objętości płynu krążącego prowadzi do odruchowej stymulacji nerek. W związku z tym narządy są znacznie szybciej „uwalniane” z toksycznych związków. Czasami proces ten jest przyspieszany za pomocą leków moczopędnych. W takim przypadku konieczna jest kontrola poziomu podstawowych elektrolitów.

Leki na detoksykację. Leki z tej grupy farmakologicznej mają zdolność „wiązania” elementów związków toksycznych dla tkanek. W efekcie powstają stosunkowo bezpieczne substancje, które są wydalane z moczem. Zwykle w tym celu stosuje się PWE, mieszanki mikroelementów w proporcjach podawanych i.v. we wlewach. które dodatkowo poprawia przepływ krwi w nerkach, filtrację kłębuszkową. W ten sposób można uniknąć stosowania leków moczopędnych.

Terapia witaminowa. Pacjent musi wprowadzić witaminy z grupy B, kwas askorbinowy, kwas nikotynowy. Biorą udział w syntezie wielu koenzymów, przyczyniają się do normalizacji procesów redoks, mają pozytywny wpływ na oddychanie i metabolizm tkanek.

Blokery receptorów opioidowych. Służą wyłącznie do detoksykacji na tle regularnego stosowania leków opioidowych. Z reguły zabieg przeprowadza się w sedacji.

Pamiętaj! Uzależnienie jest chorobą uleczalną wszystko zależy od ciebie.

W naszej ofercie również:

leczenie biorezonansem, ozonoterapia, elektroterapia, biorezonans, leczenie uzależnień, nikotyna, tytoń, alkoholizm, narkomania, odwyk, detoks, narkotyki, leczenie ran, leczenie stopy cukrzycowej, leczenie cukrzycy, terapia alkoholizmu, terapia narkomania.