+48 32-259-59-57 drmasiuk@arkadiamed.com Arkadia-Med ul. 3-go Maja 22/1, Katowice

ArkadiaMed

Centrum Medycyny Funkcjonalnej „ARKADIA-MED” powstało w roku 2001 w Katowicach.

Główną koncepcją na zdrowie, według Arkadii-Med, jest łączenie osiągnięć medycyny klasycznej i ogromnego doświadczenia medycyny wschodu. Mianowicie, organizm należy rozpatrywać całościowo, leczyć należy pacjenta a nie chorobę. Koncepcją „Arkadii – Med” jest integracja medycyny wschodu, najnowszych osiągnięć w zakresie elektrofizjologii, immunologii i wielu innych dziedzin medycyny doświadczalnej i klinicznej. „ARKADIA-MED” jest właścicielem wyłącznej licencji na znak towarowy „Imedis” w Polsce, licencji w UE.

Test EAV (metoda Volla)

Przeprowadzamy test EAV z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i zaawansowanego sprzętu. Badanie umożliwia wykrycie toksyn zalegających w organizmie, co z kolei pozwala zdiagnozować przyczyny chorób, zaburzeń i nieprawidłowej pracy różnych układów przyczyniających się do zaburzenia właściwego funkcjonowania organizmu.

Biorezonans (metoda BRT)

W naszym gabinecie dysponujemy unikalnym sprzętem do biorezonansu magnetycznego(neuromodulacja odruchowa), umożliwiającym leczenie metodą BRT. Terapia ta jest pomocna w leczeniu różnych chorób i schorzeń . Monitorowana jest przez pomiary metodą Volla, WRT, SGD które pozwalają na określenie przyczyn nieprawidłowości oraz postawienia prawidłowej diagnozy.

Leczenie ozonem

Ozonoterapia to zabieg leczniczy, dzięki któremu możliwe jest zwalczanie licznych chorób i dolegliwości. Leczenie ozonem zabija szkodliwe drobnoustroje w organizmie, takie jak grzyby, bakterie i wirusy. Ta odmiana tlenu wpływa korzystnie na układ krążenia i  immunologiczny oraz pobudza przemianę materii(patrz ozonoterapia).

Elektroterapia

Pomaga rozpoznać i rozszyfrować proste i złożone przypadki różnych chorób. Może monitorować przebieg terapii w kierunku stabilnego polepszenia. Nasza metoda pozwala poprowadzić wczesną diagnostykę różnych zaburzeń poprzedzających rozwój choroby, czyli pozwala diagnozować na etapie przed objawowym, kiedy symptomy nie są jeszcze wyraźne, a w organizmie powstają ukryte wolno przebiegające zmiany, które w przyszłości mogą doprowadzić do poważnych chorób.

Nasze metody są bezbolesne i bezinwazyjne. m. in. leczymy: boreliozę, glistę ludzką ,owsicę, lambliozę oraz:

 • nieżytowe zapalenie jelit, nadżerki i wrzody żołądka, wrzodziejące zapalenie jelita, niestrawność i zespół złego wchłaniania, cholestazę i podwyższony poziom cholesterolu, kamica żółciowa (w fazie nieostrej), zapalenie dróg żółciowych, przewlekłe zapalenie trzustki
 • astmę oskrzelową, POChP, zapalenie oskrzeli przewlekle;
 • miażdżycę oraz jej powikłania, chorobę wieńcową, chorobę Raunaud, chromanie przestankowe, niegojące się rany na skutek zaburzeń krążenia, nadciśnienie tętnicze;
 • cukrzycę  oraz jej powikłania-stopa cukrzycowa;
 • bakteryjne oraz grzybicze zakażenie trudno gojących się ran
 • boreliozę (neuroboreliozę, zapalenie stawów na skutek zakażenia boreliozy)
 • neurologiczne powikłania po wirusowe (neuropatia pogrypowa), półpasiec, niektóre formy stwardnienia rozsianego, zawroty i bóle głowy nieznanego pochodzenia;
 • choroby stawów i kręgosłupa
 • atopowe zapalenie skóry, trądzik, łuszczycę;
 • zapalenie dróg moczowych u mężczyzn i kobiet, zapalenie przydatków u kobiet, łagodny rozrost gruczołu krokowego u mężczyzn, niepłodność;
 • hormonalne oraz immunologiczne zaburzenia
 • alergie, niedobory enzymów i pierwiastków;
 • optymalizacja odżywiania się i trybu picia płynów;
 • infekcje pasożytnicze(motylica wątrobowa, tęgoryjec, włosogłówka i t.d.), grzybice, zakażenia pierwotniakami (lamblioza) i wiele innych.

Dlaczego warto u nas?

Po pierwsze do naszej dyspozycji stosujemy sprzęt firmy „Imedis”, nasze urządzenia są wyrobami medycznymi najnowszej generacji.

Po drugie utrzymujemy procedurę - na każdej wizycie pacjent jest badany przy pomocy metod Volla, SGD, WRT.

Po trzecie stosujemy leczenie kompleksowe(ozonoterapie, leczenie Vit C, technologia NMT)co znacznie przyspiesza pozytywny efekt w leczeniu i gwarantuje szybki powrót do zdrowia pacjenta.

Ideą ARKADIA-MED jest pomaganie ludziom w przywracaniu i utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia, leczymy indywidualne, a nie taśmowo.

stat4u