Ta strona korzysta z ciasteczek Google oraz technologii Local Storage aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wyrażam zgodę

Arkadia-Med ul. 3-go Maja 22/1 Katowice

ban2
ban3
ban1
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ban2_mobi
ban3_mobi
ban1_mobi
previous arrow
next arrow

Konsultacje motywacyjne - Centrum Medycyny Funkcjonalnej ARKADIA-MED

MOTYWACJA osoby uzależnionej.

Motywacja -to kształtowanie w człowieku szczerego pragnienia i pragnienia zmiany czegoś w swoim życiu na lepsze. Aby leczenie alkoholizmu było jak najskuteczniejsze, terapię należy rozpocząć od motywacji do rzucenia alkoholu. Dopiero wtedy, gdy sam pacjent chce pozbyć się tego patologicznego stanu, terapia może być skuteczna. Jednak nie zawsze bliskie osoby ze środowiska osoby uzależnionej potrafią znaleźć właściwe słowa i przekonać o potrzebie leczenia.

METODY MOTYWACJI
Interwencja to metoda oddziaływania psychoterapeutycznego, która wykorzystuje:
-perswazja;
-wiara;
-kształtowanie się innego światopoglądu;
-podnoszenie świadomości itp.

Odpowiednio ustrukturyzowana rozmowa z pacjentem powoduje, że myśli on inaczej, inaczej spojrzy na problem uzależnienia od alkoholu, zmieni swój stosunek do bliskich i znajomych.

DLACZEGO POTRZEBUJESZ MOTYWACJI
Interwencja motywacyjna to wytworzenie u pacjenta z uzależnieniem pozytywnego nastawienia do opieki medycznej oraz jej otrzymania. Ponadto krewni pacjenta potrzebują motywacji do leczenia alkoholizmu, jeśli mają do czynienia ze współuzależnieniem.

Zadaniem takiej pomocy psychoterapeutycznej jest przekonanie, nastawienie osoby uzależnionej do długotrwałej terapii, rehabilitacji i stopniowego powrotu do społeczeństwa. Krok po kroku lekarz, pracując z pacjentem, kształtuje w nim pozytywne nastawienie, zaufanie do sukcesu terapii, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo nawrotu.
Pamiętaj! Uzależnienie można wyleczyć kształtując u siebie „odruch korygujący”.

W naszej ofercie również:

leczenie biorezonansem, ozonoterapia, elektroterapia, biorezonans, leczenie uzależnień, nikotyna, tytoń, alkoholizm, narkomania, odwyk, detoks, narkotyki, leczenie ran, leczenie stopy cukrzycowej, leczenie cukrzycy, terapia alkoholizmu, terapia narkomania.