Arkadia-Med ul. 3-go Maja 22/1 Katowice

ban2
ban3
ban1
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ban2_mobi
ban3_mobi
ban1_mobi
previous arrow
next arrow

Nowoczesna terapia” NMT”-profilaktyka nawrotów alkoholowych i mieszanych - Centrum Medycyny Funkcjonalnej ARKADIA-MED

Przebieg uzależnienia od alkoholu charakteryzuje się tendencją do nawrotów po każdorazowym zaprzestaniu picia.

Istnieją znaczne rozbieżności, od którego momentu powrót do używania alkoholu można już nazwać nawrotem.

Nawrotem określa się zarówno pojedyncze zdarzenie, polegające na wypiciu jakiejkolwiek ilości alkoholu (wpadka), jak również powrót do używania alkoholu na takim samym poziomie intensywności jak przed abstynencją.
Jak pokazuje praktyka większość nawrotów spowodowano działaniem alkoholu na mózg-zmiany te charakteryzują się ostrym lub przewlekłym przebiegiem.

Pacjent wykazuje problemy natury neurologicznej, psychika jest rozstrojona, źle funkcjonują wątroba, serce, nerwy obwodowe.

Pacjent zgłasza spadek apetytu i masy ciała, martwi się uczuciem niepokoju, zmiennością nastroju, zaburzeniami pamięci i niepowodzeniami w koordynacji ruchów.

Szczególną uwagę zwracają pacjenci którzy wypisując się ze szpitala po terapii odwykowej lub po detoksykacji proszą o wypisanie leków uspakajających motywując obawami rychłego nawrotu.


Od ponad 30 lat w psycho-neurologii jest znana metoda neuromodulacji (NMT).

Metoda ta opiera się na mechanizmach w jaki sposób ośrodki naszego mózgu generują sygnały które zarządzają i kształtują nasze pragnienia, emocje i zachowania.

W konsekwencji pacjent nabywa umiejętności rozszerzenia strategii swoich wyborów w życiu i otrzymywania radości z życia bez alkoholu.


UCZYMY MÓZG ŻYĆ i CZERPAĆ RADOŚĆ Z TRZEŹWOŚCI


Pacjent po metodzie „NMT” nabywa umiejętności kontrolowania swojego zachowania przed nawrotami alkoholowymi, układ nerwowy pacjenta nabywa nowych odruchów blokujących ciąg alkoholowy oraz powrót do picia.


Nie jest to psychoterapia lecz fizykoterapeutyczna metoda z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu , natomiast zalecono łączenie psychoterapii i terapii „NMT”.


Jak działa metoda „NMT” w profilaktyce nawrotów alkoholowych?
-reguluje aktywność elektryczną mózgu (przywraca pracę rytmu alfa, przywraca początkowo zakłóconą prace półkul mózgu oraz głównych jego ośrodków)


-reguluje prace autonomicznego układu nerwowego, poprawia pracę oddziałów współczulnego i przywspółczulnego wegetatywnego układu nerwowego


-redukuje stres – tłumi nadmierną aktywności układu adrenaliny i aktywuje system hamujący stres;


-hamuje procesy uszkodzenia wątroby i centralnego i obwodowego układu nerwowego;


-reguluje prace naczyń krwionośnych i aktywuje mikrokrążenie, poprawia pracę śródbłonka naczyniowego

-redukuje obniżony nastrój

-redukuje lęk oraz niepokój

-Pozwala zmniejszyć dawki i czas stosowania leków farmakologicznych oraz zwiększa ich skuteczność(działanie synergiczne)


-Brak przeciwwskazań i skutków ubocznych – maksymalna życzliwość środowiskowa.


Pamiętaj-Uzależnienie alkoholowe jest uleczalne całkowicie!

W naszej ofercie również:

leczenie biorezonansem, ozonoterapia, elektroterapia, biorezonans, leczenie uzależnień, nikotyna, tytoń, alkoholizm, narkomania, odwyk, detoks, narkotyki, leczenie ran, leczenie stopy cukrzycowej, leczenie cukrzycy, terapia alkoholizmu, terapia narkomania.