Ta strona korzysta z ciasteczek Google oraz technologii Local Storage aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wyrażam zgodę

Arkadia-Med ul. 3-go Maja 22/1 Katowice

ban2
ban3
ban1
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ban2_mobi
ban3_mobi
ban1_mobi
previous arrow
next arrow

Leczenie ran i stopy cukrzycowej - Centrum Medycyny Funkcjonalnej ARKADIA-MED

Niegojące się rany można wyleczyć!

Tysięcy polskich pacjentów cierpią na trudno gojące się rany. Szacuje się iż tylko z powodu stopy cukrzycowej NFZ traci kilkanaście milionów rocznie i często to się kończy amputacją kończyny. Przyczyną trudno gojących się ran są:
-zaburzenia krążenia żylnego;
-zaburzenia przemiany węglowodanów(cukrzyca);
-zaburzenia krzepnięcia krwi;
-zanieczyszczenia tkanki łącznej oraz układu siateczkowo
-śródbłonkowego co powoduje obniżenie odporności i przyłączenie się infekcji (bakterie, grzyby) często szpitalnej to znaczy bardzo odpornej na leczenie antybiotykami.

Leczenie zachowawcze jest leczeniem objawowym, bardzo często nie zapobiega dalszemu rozwojowi zmian. Pacjent trafia na konsultacje do chirurga, gdzie często musi podjąć przykrą decyzję o amputacji. W latach 80-tych w Śląskiej Akademii Medycznej bardzo gruntownie była przebadana oraz opracowana metoda ozonoterapii miejscowej jak i ogólnoustrojowej, był opracowany sposób podawania oraz dawkowania ozonu. Ozon bardzo korzystnie wpływa na krew oraz krążenie: zmniejsza lepkość krwi, polepsza metabolizm erytrocytów, uelastycznia błonę erytrocytów, poprawia natlenianie krwi, stymuluje mikro krążenie ,około zwiększa się wydzielanie hormonu wspomagającego krążenie krwi – prostacykliny (największy inhibitor agregacji płytek krwi), dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w całym organizmie i co zatem rozwija się krążenie oboczne, redukują się obrzęki oraz zastój w naczyniach limfatycznych, jak ogólnie ustrojowo tak i miejscowo. polepsza wydolność organizmu , obniża poziom kwasu moczowego, cholesterolu. Wyraźnie pobudza przemianę materii. Stymuluje układ immunologiczny.
Wykazuje wyraźne grzybo-, bakterio- oraz wirusobójcze właściwości. Terapia odbyła się seriami zabiegów podawania dożylnego oraz miejscowego. Jeżeli dawka dobrana jest prawidłowo, efekt obserwuje się po 2 – 3 zabiegach.
Ozonoterapia jest leczeniem efektywnym, pozwala zredukować oraz zoptymalizować leczenie zachowawcze oraz zapobiega powstawaniu groźnych powikłań.

W naszej ofercie również:

leczenie biorezonansem, ozonoterapia, elektroterapia, biorezonans, leczenie uzależnień, nikotyna, tytoń, alkoholizm, narkomania, odwyk, detoks, narkotyki, leczenie ran, leczenie stopy cukrzycowej, leczenie cukrzycy, terapia alkoholizmu, terapia narkomania.