+48 32-259-59-57 drmasiuk@arkadiamed.com Arkadia-Med ul. 3-go Maja 22/1, Katowice

Diagnostyka zaburzeń oraz chorób

W Centrum Medycyny Funkcjonalnej ARKADIA-MED stawiamy na dokładną diagnostykę. Pozwoli ona zlokalizować źródło problemów zdrowotnych, a tym samym dobrać odpowiednie metody leczenia, dobrać odpowiednią dietę oraz wykluczyć alergeny. Wykonujemy zarówno testy obciążenia organizmu, testy na boreliozę, na obecność pasożytów, obecność różnego rodzaju toksyn w tkankach, a także badania pozwalające określić poziom poszczególnych witamin, minerałów oraz hormonów, obecność metali ciężkich i wiele innych badań.
Wykorzystujemy takie metody diagnostyki jak SGD (Segmentarna Diagnostyka Bifunkcjonalna), wegetatywny rezonansowy test WRT (Test-Vega), a także elektropunktura metodą Volla. Do badań diagnostycznych wykorzystujemy urządzenia Imedis, które generują sygnał biorezonansowy (tj. formę reakcji organizmu na patogen).

Arkadia-Med wykorzystuje następujące metody diagnostyki  zaburzeń oraz chorób:

Elektropunktura metodą Volla

Jest to  metoda polegająca na określeniu impedancji prądu stałego w obwodzie pomiędzy punktami skóry (BAP, meridiany, kanały) a organami, systemami, tkankami organizmu za pośrednictwem OUN.

Segmentarna Diagnostyka Bifunkcjonalna (SGD)

Segmentarna bioelektroniczna diagnostyka funkcjonalna jest jedną z metod diagnostyki elektropunkturowej, opartej na pomiarach elektrycznych parametrów biologicznie aktywnych stref (BAS) skóry ludzkiej, pozwala na przeprowadzanie integralnej oceny ekspresowej stanu zdrowia człowieka, określenie efektywności różnych preparatów i form terapii.

Wegetatywny rezonansowy test WRT ( IMEDIS- TEST)

Wegetatywny Test (Test-Vega) został opracowany w Niemczech przez dr H. Schimmel (1978). Oparty jest  na metodach- diagnostyka R. Volla  (EAV) i Bioelektroniczna Funkcjonalna Diagnostyka  Schmidta i Pflaum ( BFD). Jeśli jednak do rozwiązania problemów diagnostyki i testowania leków w przywołanych metodach wykorzystuje się duża liczba punktów n.p. w metodzie EAV- 500-1000 biologicznie aktywnych punktów (BAP) , w  BFD – 100-150  BAP, w  WRT jest wykorzystywany  tylko  jeden  punkt(nie  są zalecane tylko punkty dłoni).Imedis –Test jest badaniem funkcjonalnym(ustalamy reakcję organizmu na czynnik patogenny).

Co może pacjent uzyskać stosując nasze metody?

Ustalić jaki narząd jest porażony, jaki narząd jest przyczyną objawów.

Ustalić jakie  zmiany  w tkankach narządu-przewlekłe, degeneracyjne, zmiany nowotworowe złośliwe bądź niezłośliwe.

Ustalić poziom zaburzeń  czy w zwojach nerwowych, czy w kręgosłupie czy w mózgu.

Ustalić przyczynę czy toksyny czy drobnoustroje-pasożyty ,grzyby, bakterie, wirusy.

Ustalić  czy są obciążenia układu immunologicznego i jakim czynnikiem jest obciążony.

Czy są powikłania poszczepienne   i  w jakim narządzie czy układzie.

Ustalić jakie toksyny i gdzie się znajdują w tkankach.

Ustalić czy jest obciążenie układu hormonalnego, niedobór jakich hormonów.

Ustalić  czy jest niedobór enzymów, mikroelementów i jakich konkretnie.

W badaniach przesiewowych  pacjentów oraz uczniów (w przypadku podejrzenia zażywania narkotyków )można wykluczyć bądź potwierdzić  fakt zażywania narkotyków  do roku wstecz.

Ustalić wpływ procesów psychicznych oraz wegetatywnych na przebieg choroby.

Ustalić fakt przedawkowania lekarstwa, stopień tolerancji , albo dobrać  odpowiedni lek w trybie testowania.

Ustalić  ognisko patologiczne- zatoka, chory ząb, migdałki, ropniak w otrzewnej i prześledzić jego patologiczny wpływ.

Dobrać odpowiednio dietę  oraz wykluczyć alergeny.

UWAGA! W odróżnieniu od innych producentów metody diagnostyki i terapii na urządzeniach „Imedis” są bardziej precyzyjne ,powtarzalne i efektywne. Polega to na stosowanej technologii –aparaty „Imedis” są jedynymi na rynku aparatami generującymi biorezonansowy sygnał(formę reakcji organizmu na patogen) co kwalifikuje tę aparaty jako urządzenia do terapii odruchowej .

stat4u